Chov australských ovčáků v číslech - 2016

Ke konci roku patří neodmyslitelně bilancování, opět tedy uvádíme čísla, jako shrnutí českého chovu Australských ovčáků za rok 2016:
V roce 2016 se narodilo rekordních 97 vrhů! Oproti loňsku počet vzrostl o 20, příští rok tedy očekáváme prolomení pověstné stovky...

Štěňat se z těchto spojení narodilo 620. Z toho 28 vedeme jako nestandardně vybarvených (s bílou v nepovolených oblastech), což je cca 4,5 % z celkového počtu. Informace o skusech, podkusech, varlatech a dalších anomáliích nemáme bohužel úplné, tudíž nebyly do výpočtu zahrnuty.
Z 97 vrhů bylo 20 krytí zahraničních a 77 tuzemských. Opakovaných spojení bylo 8.  Z českých chovných psů bylo využito 39  jedinců. 

Nových chovatelských stanic s jejich prvním vrhem (tedy počet vrhů A) se rovná 16.

Importů do ČR evidujeme za uplynulý rok 20, avšak ne vždy se jednalo o pro ČR nepříbuzné jedince.

Nejaktivnější chovatelskou stanicí v roce 2016 byla ch.s. Cofi Capito, a to s pěti vrhy. Se čtyřmi vrhy se za ní zařadily ch.s.Carcassonne Tolugo a Srdcové Eso.

Nejvíce využívaným psem v českém chovu se stal CURACAO Cofi capito, taktéž s pěti vrhy. V závěsu za ním se 4 vrhy pak GOLIÁŠ Srdcové Eso, JURÁŠEK Srdcové eso a JUST WHAT I NEEDED Carcassonne Tolugo.
 
 
 
Pro zajímavost dále uvádíme přehled ch.s. s nejvyšším % podílem krytí v zahraničí:
 
 
 
 
Změna údajů vyhrazena. ;)
Děkujeme Vám za přízeň a spolupráci při utváření webu. V nadcházejicím roce se opět budeme snažit být přínosným zdrojem informací. Váš tým správců.