GRAFICKÁ PODOBA VÝSTAVNÍHO POSTOJE S KOMENTÁŘEM:

- Častá ukázka toho jak NE. Vše špatně… přední nohy nejsou v zákrytu, zadní nejsou v zákrytu, hlava zakloněná hodně dozadu -> nepěkná horní linie, vodítko muchlá chlupy na krku, mělo by být výš.

- přední nohy v pořádku, zadní nohy příliš vpředu (pod psem) -> nepěkná horní linie, výraz psa je velmi znuděný


- přidržování psa pod břichem (vpravo) nebo mezi zadníma nohama (vlevo) není správně! Nevypadá to přirozeně, zadní chody jsou velmi zeširoka a výraz psa je „hňup“ – není se čemu divit s cizí rukou na intimních místech


- zde je pěkný postoj, jen zadní nohy by mohly být více dozadu… (ve většině případech to dělá i nehezkou horní linii, zde je naštěstí v pořádku)

- pěkná pozice avšak zadní nohy jsou zde až příliš vzadu (opticky to psa prodlužuje)…

 

- pěkný postoj s výrazem pro fotografa, pouze přední nohy nejsou v jedné rovině


- vodítko moc nízko -> namačkané chlupy za hlavou -> ihned to mění výraz psa


- reakce na předcházející obrázek – vodítko v pořádku a celkový dojem na jedničku

 


- „vytvářet“ pozorný výraz lze mlskou nebo v tomto případě hračkou (hračka pokud nevyrušuje ostatní psy je povolena i v kruhu!)


- takto by měl vypadat postoj psa včetně vystavovatele ve výstavním kruhu. Pokud ne ještě o chloupek lépe :o) Pes v ideálním postoji, soustředěný jak handler potřebuje, vodítko jak má být, nohy v ideální pozici.


- zde už se učíme od těch nejlepších. Prohmatání od rozhodčího je běžná výstavní rutina. Zde handler soustřeďuje psa pouze na sebe, rozhodčí pes nevnímá. A to vše v ideální pozici jak psa tak handlera.


- takto by to mělo vypadat, jednoduše perfektní - vše… až toto ukáže Váš fotoaparát s Vaším pejskem, máte vyhráno :o)))

 

Manželé Švecovi 2013